Активности

Четврток, 10 јануари 2019 година

Работна средба на претседателот Џафери со албанскиот амбасадор Река

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, денеска оствари работна средба со амбасадорот на Република Албанија во Република Македонија, Н.Е. Фатос Река.