Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


 

 

ILINKA MITREVA

 

 

 

 

Anëtare e LSDM-së. U lind në vitin 1950 në Shkup. RM. Maqedonase. Doktore e shkencave filologjike. Profesoreshë universitare. Ka qenë deputete në të dy mandatet e mëparshme përbërëse. Ka qenë ministre e Punëve të Brendshme. E njeh mirë gjuhën frënge, angleze dhe italiane. Jeton në Shkup.

 
a

Na ndiqni në:

Ueb faqja e Kuvendi përdor biskotat (cookies).

Biskotat (cookies) përdoren për të përmirësuar përvojën Tuaj të përdoruesit.